Styrpulpet, utan vindruta, grå (400)
595 €
Grå styrpulpet till Terhi 400-modellen
Grå styrpulpet till Terhi 400 -modellen, för eftermontering. I priset ingår styrkonsol, ratt, styrkabel, styrtrumma, monteringsskruvar samt främre täckplatta av aktertoft. Priset inkluderar inte vindrutan, som kan köpas separat.
Finns att få även i helvit färg (740801-TER).Vänligen notera att samma utombordare eventuellt inte passar för den rattstyrda versionen som för standardversionen med rorkultsstyrning.
Produktnummer: 74080-TER
Detta tillbehör passar följande båtar
-
Terhi 400
Pris från 2690 €
Den optimala stugbåten. Pålitlig, enkel och lätthanterlig. Färdas bra med en 5-15 hk:s utombordare men går även att ro både från för- och mittbänk. Stabiliteten, användarvänligheten, de goda köregenskaperna och hållbarheten gör Terhi 400 till en trygg båt, både att införskaffa och att använda. Tillgänglig med vitt eller grönt skrov. Med styrpulpeten som säljs som tillbehör kan du omvandlar Terhi 400 till en rattstyrd 400 C -version.
Läs mer -
Terhi 400 Verde
Pris från 2690 €
Den optimala stugbåten, som även passar bra som passbåt för sjöfågeljägare eller för fiske. Pålitlig, enkel och lätthanterlig. Färdas bra med en 5-15 hk:s utombordare men går även att ro både från för- och mittbänk. Stabiliteten, användarvänligheten, de goda köregenskaperna och hållbarheten gör Terhi 400 till en trygg båt, både att införskaffa och att använda. Grön skrovfärg. Med styrpulpeten som säljs som tillbehör kan du omvandlar Terhi 400 Verde till en rattstyrd 400 C -version.
Läs mer